„Jeśli czujecie się Państwo zaniepokojeni zachowaniem dziecka teraz, albo od dawna zastanawiacie się, dlaczego Wasze dziecko boi się wyjścia z domu, albo jest nadpobudliwe, ma niespodziewane napady złości czy zmienność nastrojów, ma trudności w kontaktach z koleżankami lub kolegami, skontaktujcie się z naszymi specjalistami  „Young FOSA”, aby o tym porozmawiać”.

Prezes Fundacji FOSA
Alina Kaszkiel-Suska

DLA KOGO?

Oferta jest skierowana do dzieci i młodzieży, w tym uczniów szkół ponadpodstawowych do 21. roku życia oraz dla ich rodzin.

JAKA JEST OFERTA WSPARCIA?

Poradnia „Young FOSA” oferuje:

  1. porady psychologiczne i psychoterapię dla młodych mieszkańców,
  2. wsparcie dla ich rodziców/opiekunów między innymi: poradnictwo dla rodziny w miejscu zamieszkania, psychoterapię rodzinną czy psychoterapię grupową dla osób oczekujących wsparcia w rozwiązywaniu podobnych trudności w rodzicielstwie.

GDZIE?

Siedziba Poradni mieści się w Gdańsku przy ulicy Radnej 3/2.

Poradnia prowadzi również działania środowiskowe, dla mieszkańców całego województwa.

JAK SIĘ DOSTAĆ?

Pomoc ekspercką otrzymuje się bez skierowania, wystarczy umówić się na wizytę, najlepiej telefonicznie.

KTO?

W Poradni pacjenci oraz ich rodziny otrzymają opiekę wykwalifikowanej kadry: psychologa, terapeuty środowiskowego i psychoterapeutów.

COVID?

W obecnej sytuacji, stanu zagrożenia epidemiologicznego, Poradnia stworzyła warunki do świadczenia usług psychologicznych w formie telefonicznej oraz z wykorzystaniem komunikatorów przez internet.

JAK SIĘ SKONTAKTOWAĆ?

telefonicznie    790 512 212

mailowo             nzoz@fundacjafosa.pl

internetowo      www.lekarzebezkolejki.pl

NOWY MODEL

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży „Young FOSA” to część nowego modelu opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży, który opiera się przede wszystkim na specjalistycznym wsparciu najmłodszych pacjentów w ich najbliższym środowisku. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło trójstopniowy podział ośrodków udzielających pomocy (trzy poziomy referencyjności). Pierwszy poziom, który w Polsce do tej pory nie istniał, stanowią środowiskowe poradnie psychologiczno-psychoterapeutyczne (tak zwane ośrodki środowiskowej opieki dla dzieci i młodzieży). Takich ośrodków powstało w województwie pomorskim 8 na poziomie powiatów. Do nich należy umożliwienie przeprowadzania psychologicznych porad diagnostycznych  dzieci i młodzieży oraz dostępność psychologa i psychoterapeuty w środowisku dziecka – jak najbliżej miejsca zamieszkania. Tutaj też mogą kontynuować swoją terapię młodzi pacjenci, którzy opuścili szpital i potrzebują psychoterapii. JEDNYM Z TYCH 8 OŚRODKÓW TO WŁAŚNIE „YOUNG FOSA”.

Kontakt

TELEFON:      790 512 212

E-MAIL:          nzoz@fundacjafosa.pl

WWW:             www.lekarzebezkolejki.pl

Poniedziałek

8:00 - 20:00

Wtorek

8:00 - 20:00

Środa

8:00 - 20:00

Czwartek

8:00 - 18:00

Piątek

8:00 - 15:45

Skip to content