Szukaj

Świetlica „Pod Kasztanem” to placówka wsparcia dziennego typu specjalistycznego dla dzieci i młodzieży. Placówka odpowiada na potrzeby środowiska, jakim jest dzielnica Gdańsk – Orunia.

Działalność placówki jest współfinansowana ze środków Miasta Gdańska oraz ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Celem działania Świetlicy jest pomoc dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym od 6 do 19 lat. Świetlica stanowi bezpieczne miejsce oferujące alternatywną formę spędzania wolnego czasu (program zajęć sportowych, rekreacyjnych, artystycznych oraz innych), mobilizujące podopiecznych do pracy nad sobą i swoim zachowaniem (program pedagogiczny, warsztaty psychologiczne, zajęcia socjoterapeutyczne i profilaktyczne), poprawy wyników w nauce (zajęcia edukacyjne) oraz szerokiego rozwoju. Poprzez prowadzenie zajęć w terenie, bądź organizowanie różnego rodzaju wyjść i wycieczek, pragniemy rozbudzić w podopiecznych ciekawość świata oraz ambicje sięgnięcia wyżej ku spełnieniu swoich marzeń.

Świetlica, podczas zajęć, prowadzi dożywianie.

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach: Grupa Świetlicowa; Klub Młodzieżowy.

Zajęcia dla dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 -17:00; plus zajęcia Klubu Młodzieżowego kilka razy w tygodniu do godziny 19:00.

Godziny otwarcia

Poniedziałek

12:00 - 17:00

Wtorek

12:00 - 17:00

Środa

12:00 - 17:00

Czwartek

12:00 - 17:00

Piątek

12:00 - 17:00

Sobota

-

Niedziela

-

Są to godziny otwarcia świetlicy środowiskowej, zajęcia Klubu Młodziezowego odbywają się kilka razy w tygodniu do godziny 19:00.

Zaplanuj moją trasę

 

Potrzebujesz wsparcia? Pracujesz w obszarze pomocy?

Pobierz naszą darmową aplikację na telefon!

 

Skip to content