Szukaj
Oddział Dziecięco-Młodzieżowy
Dzieci budynek 21B
sekretariat tel.58 524 76 67 dyżurka tel.58 524 76 70
Młodzież budynek 21A
sekretariat tel.58 524 76 19 dyżurka tel.58 524 76 59
Oddział zapewnia profesjonalną opiekę psychiatryczną, psychologiczną, pielęgniarską i pedagogiczną. Na oddział można się zgłaszać w przypadku kiedy dziecko cierpi na zaburzenia psychotyczne, jest nadruchliwe i ma trudności z koncentracją uwagi, jest smutne i apatyczne, cierpi na moczenie nocne, tiki i inne zaburzenia emocjonalne, burzliwie przechodzi okres dojrzewania, ma niepokojące zwyczaje żywieniowe, przeżywa lęki. Najczęściej leczone są dzieci z zaburzeniami psychotycznymi, nerwicowymi, depresyjnymi, zaburzeniami odżywiania, z problemem moczenia nocnego, tikami, ADHD oraz zaburzeniami zachowania i emocji.
Główne cele i świadczenia medyczne proponowane w oddziale to:
– diagnostyka psychiatryczna i  psychologiczna
– badania laboratoryjne, EKG, EEG , TK lub MRI wg potrzeb
Zajęcia terapeutyczne prowadzone przez pielęgniarki i wychowawców: psychorysunek, zajęcia edukacyjne dotyczące promocji zdrowia, psychogimnastyka, wizualizacja bajek i muzyki, bajkoterapia, zajęcia integracyjne, zajęcia relaksacyjne,plastyczne a także dogoterapia i hipoterapia
Społeczność: spotkania grupy nie ograniczają  się wyłącznie do psychoterapii grupowej. Są to również wspólne posiłki, wspólnie spędzany czas pomiędzy zajęciami, wzajemne angażowanie się w sprawy oddziału. Pacjenci są pozytywnie aktywizowani i uczą się reguł demokracji oraz prawidłowej komunikacji. Dzieci mówią i są słuchane.

Godziny otwarcia

Poniedziałek

-

Wtorek

-

Środa

-

Czwartek

-

Piątek

-

Sobota

-

Niedziela

-

Całodobowy.

Adres

Nasz adres:

Gdańsk, ul. Srebrniki 17

E-mail:

-

Sieć:

-

Zaplanuj moją trasę
Skip to content