Szukaj

Formy pomocy oferowane na Dziennym Oddziale:

– psychoterapia – w formie terapii grupowej, w trzech odrębnych grupach terapeutycznych, kwalifikacja do grupy, zależna od problemu pacjenta, przeprowadzana jest na podstawie konsultacji poprzedzających przyjęcie.

– terapia psychiatryczna – farmakoterapia, również dla osób nie biorących udziału w terapii grupowej. Ze względu na brak dostępu w Oddziale do wszystkich form oryginalnych i generycznych danego leku, pacjenci w trakcie stabilnej farmakoterapii proszeni są o zaopatrzenie się w leki na okres trzech miesięcy lub uznanie konieczności zmiany farmakoterapii.

WYMOGI FORMALNE:

Rozpoczęcie terapii poprzedzone jest konsultacjami u psychologa i psychiatry, przed przyjęciem do Oddziału ta procedura kwalifikacyjna powinna być zakończona. Do przyjęcia wymagane jest skierowanie wydane przez lekarza /dowolnej specjalności/ mającego umowę z  Narodowym Funduszem Zdrowia lub udzielającego świadczeń w placówce  mającej taką umowę. Wymagane jest zaświadczenie o posiadaniu ubezpieczenia zdrowotnego. Konsultacje do przyjęcia odbywają się na bieżąco przez cały rok.

OFERTA POMOCY

Oferta pomocy przeznaczona jest dla osób z zaburzeniami życia emocjonalnego, które chcą:
– poznawać i pogłębiać rozumienie siebie
– uzyskać wsparcie w przeżywaniu sytuacji kryzysowych (rozwód, utrata pracy, śmierć bliskiej osoby, choroba)
– poprawić jakość swojego życia w chorobie psychicznej

WARUNKI TERAPII: Zajęcia odbywają się w trzech grupach terapeutycznych, liczących maksymalnie 11 osób, grupy są zamknięte, tzn. w trakcie trwania terapii nie dołączają nowe osoby, cykl terapeutyczny trwa 3 miesiące, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.

Dojazd do Oddziału:

z PKP Gdańsk Gł. – tramwaj nr 10
z SKM Politechnika / Węzeł Kliniczna – tramwaje nr 10 i 4
z Oliwy i Wrzeszcza – tramwaj nr 15
z SKM Żabianka – autobus nr 148
z Zaspy – tramwaj nr 4

Zaplanuj moją trasę
Skip to content